přihláška do klanu TADY

nechceš spřátelit? TADY

prosím, hlasuj pro mě
v 5. kole TADY a ve 2. kole TADY

klikni a založ si ZOO




prosííííííím klikni TADY, TADY, TADY, TADY a TADY

Pls, klikněte sem :3

Divoké kočky

22. dubna 2009 v 13:02 | modrá hvězda |  Divoké kočky
Mám doma knihu Divoké kočky a moooooc se mi líbí. Napíšu vám úvod.



Napsala: Erin Hunterová
Přeložila: Hana Petráková


ÚVOD

Hladké žulové valouny zářily ve svitu měsíce, jako by byly ze stříbra. Noční ticho rušilo jen zurčení vody v prudké černé říčce a šepot lesních stromů. V přítmí se cosi hýbalo, přes skály se pokradmu plížila mrštná tmavá těla. V měsíčním světle tu a tam probleskly vytažené drápy. Ostražité oči žhnuly jako jantar. A pak zvířata najednou jako na povel skočila a na skalách se rozpoutal hlučný kočičí souboj.


Uprostřed zuřivé změti chlupů a drápů přitiskl mourovatý kocour nahnědlého protivníka k zemi a vítězně zvedl hlavu. "Dubasi!" zahřímal mourovatý. "Jak se opovažuješ lovit na našem území? Sluneční skály patří Hromovému klanu!"

"Po dnešku to tu bude patřit Říčnímu klanu!" odsekl hnědý kocour. Od břehu k nim dolehl pronikavý varovný řev, z kterého byl cítit strach. "Pozor! Blíží se další rváči z Říčního klanu!"

Dráp se otočil a uviděl, jak se pod skálou vynořují z vody vlhká štíhlá těla zvířat. Promočení kocouři válečníci z Říčního klanu v tichosti plavně vyskakovali na břeh a rovnou se vrhali do boje. Ani se nezastavili, aby si vytřepali vodu z kožichu.

"Můžeš si plavat jako ondatra, ale v tomhle lese nemáš co dělat! A tvoji bojovníci taky ne!" zavrčel tmavý mourovatý kocour na Dubase. Vycenil zuby a planoucím pohledem propichoval kocoura, kterého měl pod sebou. Zoufalý skřek kočky z Hromového klanu přehlušil ryk boje. Šlachovitý kocour z Říčního klanu přišpendlil hnědou bojovnici k zemi. Z rozevřených čelisní mu ještě kapala voda a už je rozvíral nad krkem nepřítelkyně.

Dráp uslyšel výkřik a pustil Dubase. Odrazil se a dopadl na nepřátelského válečníka s takovou silou, že ho z kočky srazil. "Rychle, Myško, utíkej!" přikázal jí a hned se otočil na říčního kocoura, který ji napadl. Myška se nemotorně postavila na všechny čtyři, bolestně sebou škubla, protože krvácela z hluboké rány na rameni, a prchla.

Dráp si zuřivě odplivl, protože mu říční kocour rozčísl nos. Krev ho okamžitě oslepila, ale na nic nedbal, mohutným skokem dostihl nepřítele a zakousl se mu do zadní nohy. Říční kocour zakřičel a vyvlékl se mu.

"Drápe!" vykřikl válečník s ocasem rudým jako liška. "Tohle je beznadějné! Je jich moc!"

"Ne, Rudochu! Hromový klan se nikdy nevzdá!" houkl Dráp na Rudocha a přiskočil k němu. "Tohle je naše území!" Z širokého černého čumáku se mu řinula krev. Netrpělivě zatřepal hlavou, až postříkal skálu krvavými kapičkami.

"Hromový klan si cení tvé odvahy, Drápe, ale nemůžeme si dovolit žádné další ztráty," přesvědčoval ho Rudoch. "Naše vůdkyně Modrá hvězda by od našich válečníků neočekávala, že by kdy bojovali proti takovéhle neskutečné přesile. Jindy budeme mít lepší příležitost se pomstít." Upřel pevný pohled do Drápových jantarových očí, pak se napřímil, otočil se a vyskočil na balvan na kraji lesa.

"Ústup, Hromový klane! Ústup!" Válečníci se okamžitě vykroutili svým nepřátelům z tlapek a s pliváním a vrčením se stahovali k Rudochovi. Říční kočky byly chvilku zmatené. To vyhrály tak snadno? Dubas zahalekal vítězný pokřik. Jakmile ho jeho válečníci uslyšeli, přidali se k němu a hlasitě ohlašovali své vítězství.
Rudoch se rozhlédl po bojovnících svého klanu. Mrsknutím ocasu vydal rozkaz, kočky seběhly ze Slunečních skal dolů a ztratily se mezi stromy. Dráp běžel jako poslední. Na kraji lesa zaváhal a otočil se. Úzkými štěrbinami očí vrhl zamračený pohled na zakrvácené bojiště. Pak se rozběhl ztichlým lesem za svým klanem.

Na prázdné pasece seděla stará šedivá kočka a bez hnutí vzhlížela k jasné noční obloze. Všude kolem ní spaly další kočky. Slyšela, jak dýchají a jak se ve spánku převalují. Z temného koutu se vynořila malá žlutohnědá kočka. Přibližovala se opatrně k šedivé družce rychlými neslyšnými krůčky.

"Jakpak se má Myška?" mňoukla šedivá a kývla hlavou na pozdrav.

"Rány jsou hluboké, Modrá hvězdo," odpověděla žlutohnědá kočka a usadila se do chladivé trávy. "Ale je mladá a silná, uzdraví se rychle."

"A co ostatní?"

"Taky se uzdraví. Všichni."

"Měli jsme štěstí, že jsme tentokrát nepřišli o žádného bojovníka," povzdechla si Modrá hvězda. "Jsi šikovná léčitelka, Tečko," dodala a znovu zaklonila hlavu, aby pozorovala hvězdy. "Dnešní porážka mě velice znepokojuje. Od dob, kdy jsem se stala vůdkyní klanu, nás nikdo na našem vlastním území nepřemohl," zamumlala. "Nastala těžká doba. Období nového listí se opozdilo a máme méně koťat. Jestli má Hromový klan přežít, potřebuje víc válečníků."

"Vždyť rok teprve začíná," upozornila klidným hlasem Tečka. "Čas zeleného listí přinese víc koťat."

"Možná, řekla šedivá a trhla širokými rameny. "Jenže výcvik nových válečníků zabere hodně času. Pokud si má klan uhájit své území, potřebuje válečníky co nejdřív."

"Ptáš se Hvězdného klanu na radu?" mňoukla tiše Tečka a také se zadívala na pruh blikajících hvězd.

"V dobách, jako je tahle, potřebujeme pomoc starých válečníků. Mluvila jsi s nimi?" zeptala se Modrá hvězda.

"Poslední dobou ne."

Nad vrcholky stromů najednou prolétla padající hvězda. Tečce se zježily chlupy na zádech. Švihla ocasem.

Modrá hvězda nastražila uši, ale mlčela, zatímco Tečka stále upírala pohled nahoru.

Po chvíli sklonila hlavu a obrátila se na Modrou hvězdu. "Hvězdný klad nám vyslal vzkaz," mňoukla tiše. Zahleděla se nepřítomným pohledem do dálky a řekla: "Jen oheň může náš klan spasit."

"Oheň?" opakovala po ní Modrá hvězda. "Ale ohně se přece všechny klany bojí! Jak by nás mohl spasit?"

"Nevím," zavrtěla Tečka hlavou, "ale takový vzkaz mi Hvězdný klan poslal."

"Ještě nikdy ses nemýlila," řekla velitelka Hromového klanu pomalu a upřela na léčitelku modré oči. "Jestli Hvězdný klan promluvil, pak to musí být pravda. Zachrání nás oheň."



KONEC



 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 €vča €vča | Web | 21. září 2009 v 14:43 | Reagovat

Tu knížku teď akorát čtu!!!

2 ***** ***** | 26. ledna 2011 v 13:34 | Reagovat

mě se taky líbí :D  :D  :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama